Płyty PIR

na ścianę zewnętrzną

plyty-pir-1954

Zbuduj z Nami energooszczędny obiekt

Legenda:

  1. Część nośna ściany, np. pustak ceramiczny
  2. Klej mineralny lub poliuretanowy
  3. Płyty izolacyjne termPIR® AL / termPIR® WS
  4. Wieniec żelbetowy
  5. Kołek mocujący
  6. Część osłonowa np. cegła klinkierowa
  7. Strop żelbetowy

Płyty PIR na ścianę to nowoczesny termoizolator doskonale nadający się do ocieplenia ścian zewnętrznych budynku w układzie dwu i trójwarstwowych. Wysoka efektywność izolacyjna naszych produktów wynika z faktu, iż oferowane przez nas płyty charakteryzują się najniższym współczynnikiem przewodzenia ciepła wśród wszystkich produktów do termoizolacji ścian w budynku, które dostępne są na polskim rynku.

Na czym skupić się przed ocieplaniem ścian zewnętrznych budynku?

Przed zabraniem się za prace izolacyjne na ścianach zewnętrznych należy skupić się na rodzaju materiału, z jakiego wybudowany jest ocieplany budynek. W zależności czy są to bloczki gazobetonowe, tradycyjne pustaki wykonane z ceramiki czy drewno materiał użyty do izolacji ścian będzie inny. Na wybór materiału izolacyjnego ma wpływ również powierzchnia ścian oraz sposób ogrzewania budynku.

Ocieplanie ścian zewnętrznych płytami izolacyjnymi z piany PIR

Najbardziej efektywnym materiałem użytym podczas ocieplania ścian zewnętrznych są płyty izolacyjne wykonane z piany PIR. W przeciwieństwie do tradycyjnych materiałów izolacyjnych, takich jak styropian czy wełna mineralna, płyty PIR na ścianę charakteryzują się zdecydowanie niższą przewodnością ciepła, dużą odpornością na szkodliwe działanie wilgoci oraz bardzo dobrą przyczepnością do podłoża. Ze względu na wyższą cenę w porównaniu ze styropianem i wełną płyty PIR nadal nie są zbyt popularne w krajowym budownictwie, jednak mnogość ich zalet sprawia, że z każdym rokiem wybierane są przez rosnącą liczbę klientów decydujących się na ocieplanie ścian zewnętrznych w budynkach o układzie zarówno dwu, jak i trójwarstwowym. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.